Procentai
RETRO

Telšiuose – baigiamasis „Atminties kelio“ renginys

2021 m. gruodžio 9 d. Telšiuose įvyko Holokausto 80-osioms metinėms paminėti skirtas baigiamasi projekto „Atminties kelias“ renginys, kuriame dalyvavo ir Telšių vyskupijos atstovai. Renginys prasidėjo eisena Rainiuose ir paminėjimu žydų palaidojimo vietoje.

Telšių Ješivoje įvyko iškilmingo minėjimo tęsinys. Vyskupas Algirdas Jurevičius kalbėjo apie holokausto atminimo svarbą bei priminė Dievo tarną vyskupą Vincentą Borisevičių, kuris prisidėjo prie žydų gelbėjimo ir už tai po mirties yra apdovanotas „Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi“ (2003 m.).

Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas taip pat prisiminė konkretų atvejį, kad vyskupo V. Borisevičiaus tiesioginis įsikišimas anuomet išgelbėjo jo giminaitės gyvybę.

„Atminties kelio“ renginiai parodė, kad buvo drąsių žmonių, kurie sunkiausiomis sąlygomis parodė giliausią žmogiškumą ir gelbėjo žydus, nepaisydami pavojaus savo gyvybei. Iškilūs pavyzdžiai teįkvepia nepasiduoti naujai kylančioms ideologijoms ir su Dievo pagalba išlaikyti pagarbą įvairių pažiūrų žmonėms.

Loretos Norvaišienės nuotr.

Plačiau apie „Atminties kelią“ Telšiuose: https://www.muziejusalka.lt/.../telsiuose-baigiamasis.../

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode