Skandalo sukrėsta Lietuvos futbolo rinktinė nugalėjo Šri Lanką

Lietuvos futbolo rinktinė stažuotę Azijoje baigė pakilia nata. Edgaro Jankausko vadovaujama rezervinė rinktinė antrose draugiškose rungtynėse 2:0 nugalėjo Šri Lanką.

Pirmose rungtynėse savo progų nerealizavę lietuviai, šįkart du iš trijų smūgių į vartų plotą pavertė įvarčiais. 30-ąją minutę Lietuvos rinktinę į priekį išvedė puolėjas Laurynas Stonkus.

Antrajame kėlinyje Lietuvos komanda toliau spaudė varžovus ir pasiekė antrąjį įvartį 59 minutę. Po Tautvydo Eliošiaus pakelto kampinio Lukas Artimavičius baudos aikštelėje tiksliai smūgiavo galva.

Šri Lankos futbolininkai tik kartą smūgiavo į vartų plotą ir įvarčių nesukūrė.

Antrajame mače E. Jankauskas startinėje sudėtyje atliko net septynis pakeitimus. Pirmą kartą parodyti savo galimybes turėjo Titas Krapikas, Aurimas Tručinskas, Tautvydas Eliošius, Tomas Snapkauskas ir Justas Raziūnas.

Pirmoje dvikovoje, kuri vyko praėjus vos parai po ilgos kelionės, mūsiškiai turėjo didelę persvarą, tačiau varžovų neįveikė ir rungtynės pasibaigė lygiosiomis 0:0.

Po pirmojo mačo rinktinę sukrėtė skandalas, kai iš jos buvo pašalinti patyrę futbolininkai Vytautas Lukša ir Tadas Eliošius. Federacija pranešė, kad jie pažeidė drausmę.

Šri Lankos rinktinė FIFA reitinge tėra 200-ojoje pozicijoje. Tarptautinės futbolo rungtynės šioje šalyje vyko pirmą kartą po 20 mėnesių pertraukos.

E.Jankausko sudaryta rezervinė rinktinė yra iš A lygos klubų žaidėjų, kurie nedalyvauja Čempionų lygos ir Europos lygos atrankose.

Lietuvos rezervinės rinktinės sudėtis: Titas Krapikas, Vytas Gašpuitis, Tomas Snapkauskas (71 min. Ričardas Šveikauskas), Martynas Dapkus, Aurimas Tručinskas (72 min. Pijus Širvys), Justas Raziūnas (72 min. Pijus Širvys), Matas Ramanauskas (55 min. Edvinas Kloniūnas), Tautvydas Eliošius, Sigitas Urbys, Simonas Urbys (46 min. Lukas Artimavičius), Laurynas Stonkus.

Atsargoje: Deividas Mikelionis, Gabrielius Zagurskas, Dovydas Norvilas, Simonas Paulius.