Sare roma
Procentai
RETRO

Išrinkti gražiausi įmonių pavadinimai

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga tryliktą kartą surengtas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus. Iš praėjusiais metais Registrų centre įregistruotų daugiau kaip 13 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų Valstybinė kalbos inspekcija išrinko šiuos: „Daktaras desertas“, „Kadrų kadras“, „Kiauras dangus“, „Laimės pupa“, „Pilna gyvenimo“, „Šokoladinis mėnulis“ iš Vilniaus m., „Balta gilė“ iš Vilniaus r., „Akimirkos sodas“ iš Kauno m., „Pažadukas“ iš Kauno r., „Karšio uodega“ iš Neringos, „Miško skliautas“ iš Alytaus r., „Puodynė“ iš Kėdainių r., „Sena svirtis“ iš Radviliškio r., „Sodo sakmės“ iš Kaišiadorių r., „Toks kitoks“, „Veržlus verslas“ iš Panevėžio m., „Samanota pieva“ iš Panevėžio r.

Iš šių 17 pavadinimų labiausiai patinkantį rinko ir „Delfi“ skaitytojai. Daugiausiai balsų surinkusi įmonė „Daktaras desertas“ apdovanota specialiu portalo DELFI prizu.

Konkurso dalyviai pagerbti nuotoliniame renginyje. Nugalėtojus sveikino kultūros viceministrė Daiva Urbanavičienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka. Kalbėjo dizainerė, juvelyrikos namų YURGA įkūrėja Jurga Lago, gyvenanti ir dirbanti Ispanijoje.

Konkurso sumanytojas, Kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas apžvelgė 13 metų istoriją, Inspektavimo skyriaus vedėjas Arūnas Dambrauskas pasakojo, kokių įdomiausių, originalių ar net keistų pavadinimų pastebėjo šiais metais, vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė priminė ankstesnių metų laureatus. Apie tai, kaip sekasi dirbti turint lietuviškus pavadinimus, kaip jie padeda išsiskirti iš kitų, pasakojo aštuntus metus veikiančios įmonės „Siūlo galas“ vadovas Julius Kaluževičius, MB „Pumpurai“, įsteigtos 2018 m., vadovė Rūta Vaitiekūnienė ir pernai tarp nugalėtojų patekusios IĮ „Kvepia pasakom“ vadovė Monika Elijošienė.

Įspūdžiais dalijosi ir šių metų nugalėtojai – pasakojo, kas juos įkvėpė ir skatino rinktis lietuviškus pavadinimus, turėjo galimybę transliacijos metu atskleisti savo kūrybiškumą, parodyti, kaip pavadinimas dera ne tik su veikla, bet ir su aplinka. Renginį vedė LRT radijo žurnalistas Edvardas Kubilius.

Laureatų sveikinimo įrašą Valstybinės kalbos inspekcijos „YouTube“ kanalu galima stebėti vasario 19 dieną, penktadienį, nuo 11 valandos.

Kultūros ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode