Kavaliauskas
Teismas baigė nagrinėti paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamų jaunuolių bylą

jaunuoliuŠiaulių apygardos teismas pirmadienį baigė nagrinėti paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamų jaunuolių bylą.

„Teismas išeina rašyti nuosprendžio, jis bus skelbiamas lapkričio 8 dieną“, – BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Dalis kaltinamųjų atsiprašė nužudytos paauglės artimųjų, jie tikisi švelnesnių bausmių.

„Gailiuosi, kad taip pasielgiau, gailiuosi, kad taip įvyko“, – per posėdį sakė nužudymu kaltinama nepilnametė, jos žodžius BNS citavo teismo atstovas V. Jončas. 

Pasak jo, kaltinamos merginos mama mano, kad dukra labai išgyvena dėl įvykio, jai diagnozuota liga, mamos manymu, tragedija įvyko dukrai susidraugavus „su netinkamais žmonėmis“. Ji teigė bendravusi su nužudytosios mama. 

Tuo metu kaltinamosios advokatė Irma Bekerė pažymėjo, kad biologinis amžius negali būti vertinamas kaip brandos indikatorius. Jos ginamoji kaltinama nusikaltimą padariusi būdama 14 metų amžiaus, nuo tokio amžiaus Lietuvos įstatymai leidžia patraukti nepilnamečius už nužudymą ir kai kuriuos kitus nusikaltimus.

Gynėjos įsitikinimu, nepilnametė galėjo būti įtraukta į nusikalstamą veiką ir turėtų būti pripažinta nukentėjusiąja, o kaltinamas Edvinas Braziulis – įtraukimu į nusikalstamą veiką.

Advokatės manymu, neįrodyta, kad nepilnametė dalyvavo nusikaltime. Ji prašė skiriant bausmę atsižvelgti į nepilnametės amžių.  

Kaip informavo teismo atstovas, nužudymo kaltinamo Edvino Braziulio advokatas Edmundas Jankaitis sakė, kad jo ginamasis kaltę neigė nuo pat pradžių, jis nurodė, kad dabar teisiama nepilnametė buvo agresyvi. Advokato manymu, nėra tiesioginių jo ginamojo kaltės įrodymų, jis prašo išteisinimo. 

Tuo metu dar vienas kaltinamasis nužudymu Osvaldas Žvirgždas su advokatu prašo švelnesnės bausmės, nes prisipažino, turi sveikatos problemų.

O. Žvirgždas ir E. Braziulis yra suimti, prokuratūra prašo toliau pratęsti jų suėmimo terminą.

Nužudytosios paauglės mažamečiai brolis ir sesuo byloje yra pareiškę civilinį 20 tūkst. eurų ieškinį, dar vienas giminaitis pareiškė 15 tūkst. eurų ieškinį, 1 tūkst. eurų ieškinį pareiškė nužudytąją palaidoję globos namai. Mergina buvo paimta iš šeimos ir turėjo gyventi globos namuose.

Kaip skelbė BNS, paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamus jaunuolius prokuratūra rugpjūčio pabaigoje paprašė nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis nuo 10 iki 20 metų.

Nusikaltimo padarymo metu ir dabar nepilnamete esančiai 2007 metais gimusiai I. Z. prokuratūra už nužudymą prašo skirti 10 metų laisvės atėmimo, tai griežčiausia bausmė, kokią paprastai Lietuvoje galima skirti nepilnamečiam asmeniui.

Dar du kaltinamuosius nužudymu – 23 metų E. Braziulį ir O. Žvirgždą – prašoma nuteisti po 20 metų laisvės atėmimo.

O. Žvirgždo brolį Edviną Žvirgždą prašoma pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir skirti jam devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Prašoma įpareigoti jaunuolį pusmetį dalyvauti elgesio taisymo programose. Jis nužudymu nebuvo kaltinamas.

Tuo metu E. Žvirgždo advokatas prašo savo ginamąjį atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą.

Nepilnametė mergina ir du jaunuoliai yra kaltinami tuo, kad, veikdami kaip bendrininkai ir vieninga tyčia apsvaigę nuo narkotinių medžiagų kartu įvykdė nusikaltimą.

Pasak prokurorės, trys kaltinamieji veikė tiesiogine tyčia, ji prašo pripažinti sunkinančia aplinkybe, kad nusikalstama veika buvo padaryta apsvaigus nuo psichiką veikiančių medžiagų, o E. Braziulis nusikaltimą įvykdė būdamas recidyvistas – jis anksčiau buvo teistas.

Jaunuoliai pakvietė 2006-aisiais metais gimusią merginą į butą, neleido jai išeiti, atėmė telefoną, kartu naudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusiąją.

Visuomenėje didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas pernai liepos 4 dieną Šiauliuose, Gegužių gatvėje esančio daugiabučio namo bute.

Per kelias valandas aukai suduota daugybė smūgių kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu, pagaliais į galvą ir kitas kūno vietas. Bylos duomenimis, mergina buvo mušama surišus jai rankas ir galvą lipnia juostą, jai ant veido spaudžiant pagalvę, į burną įkišus skudurą.

Anot teismo, nuo patirtų sužalojimų mergina mirė įvykio vietoje.

Šiaulietės nužudymo byloje apklaustas teismo medicinos ekspertas patvirtino, kad auka mirė nuo smūgių visumos – anot jo, į įvairias aukos kūno vietas merginai suduota mažiausiai 16 smūgių, septyni iš jų – į galvą.

Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su dar vienu jaunuoliu, kuris kaltinamas nusikaltimo slėpimu, nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną merginos kūnas rastas atvykusių policijos pareigūnų.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode