Vairas
Kavaliauskas
Baigiasi priėmimas į aukštąsias mokyklas, gauta beveik 25 tūkst. prašymų

aukstasiasPenktadienį vidurdienį baigiasi priėmimas į aukštąsias mokyklas, ketinimą studijuoti pareiškė beveik 25 tūkst. asmenų.

Iki ketvirtadienio vakaro priėmimo sistemoje buvo registruota 24,8 tūkst. prašymų, daugiau negu pusė iš jų – 13,2 tūkst. – yra šių metų abiturientai, BNS informavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).

Į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose šiemet planuojama priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kaip ir ankstesniais metais. Iš jų 8,6 tūkst. numatyta priimti į universitetus ir 4,1 tūkst. į kolegijas.

LAMA BPO duomenys rodo, kad stojantieji į aukštąsias mokyklas savo prašymuose aukščiausiu prioritetu dažniausiai rinkosi universitetines socialinių mokslų (16 proc.), sveikatos mokslų (14 proc.), verslo ir viešosios vadybos (13 proc.), informatikos mokslų (10 proc.), menų (9 proc.) studijų programas.

Būsimieji kolegijų pirmakursiai norėtų studijuoti verslą ir viešąją vadybą (26 proc.), sveikatos (22 proc.), inžinerijos (15 proc.), socialinius ir ugdymo mokslus (po 9 proc.).

Populiariausias tarp stojančiųjų tradiciškai yra Vilniaus universitetas, toliau eina Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Kolegijų sektoriuje daugiausia pasirinkusiųjų Kauno kolegiją, Vilniaus kolegiją ir Klaipėdos valstybinę kolegiją. 

Pagrindinio priėmimo metu į prašymą galima įtraukti ne daugiau kaip devynis pageidavimus. Apie pagrindinio priėmimo rezultatus stojantieji bus informuoti rugpjūčio 2-ąją tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu. 

Rugpjūčio 7–10 dienomis vyks papildomas priėmimas. Po jo kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 16 dieną. Papildomo priėmimo antrasis etapas vyks rugpjūčio 21–24 dienomis.

Šiais metais studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode