Procentai
RETRO

Vyriausybėje bus minima Tarptautinė tolerancijos diena, jos ugdymo programos 20-metis

tolerVyriausybės rūmuose trečiadienį bus paminėta Tarptautinė tolerancijos diena ir Tolerancijos ugdymo programos Lietuvoje 20-metis.

Kaip pranešė Vyriausybė, renginyje dalyvaus 150 mokytojų ir švietimo darbuotojų iš visos Lietuvos, kurie jau du dešimtmečius įgyvendina šią programą.

Minėjime dalyvausianti premjerė Ingrida Šimonytė apdovanos labiausiai nusipelniusias mokyklas.  

Šiemet sukanka 20 metų nuo Tarptautinės Tolerancijos dienos oficialaus ir viešo minėjimo Lietuvoje pradžios. Pirmą kartą Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje viešai buvo paminėta 2003 metų lapkričio 16 dieną, kai Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva Vilniuje, Kudirkos aikštėje, pilietinės akcijos metu, kurioje dalyvavo keli šimtai mokinių ir mokytojų, buvo sugriauta simbolinė netolerancijos siena. Nuo šio momento ši Jungtinių Tautų 1995 metais paskelbta minėtina diena Lietuvoje pažymima kasmet.

Tarptautinės komisijos iniciatyvą minėti šią datą palaiko daugelis Lietuvoje esančių Tolerancijos ugdymo centrų ir kitų mokyklų. Minėjimo renginiuose kasmet dalyvauja tūkstančiai mokinių ir mokytojų, kitos organizacijos.

Kaip skelbiama, šiemet taip pat sukanka 20 metų, kai mokytojų tarpe prigijo „Tolerancijos ugdymo programa“. Šios programos rėmuose prieš 20 metų buvo įsteigti pirmieji Tolerancijos ugdymo centrai Lietuvos mokyklose, pirmoji mokytojų grupė išvyko stažuotis į Izraelį, įvyko pirmieji seminarai Lietuvoje ir pirmieji svarbių istorinių datų minėjimai.

Anot Vyriausybės, per 20 metų buvo įkurti 172 tolerancijos ugdymo centrai, apimantys beveik penktadalį visų Lietuvos mokyklų. Virš 5000 mokytojų, švietimo darbuotojų ir muziejininkų dalyvavo įvairaus lygio seminaruose Lietuvoje, 500 dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Izraelyje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje ir kitur. Daugybė mokinių buvo įtraukti į prasmingus Lietuvai svarbių istorinių datų minėjimus bei kitus projektus.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode