Kavaliauskas
Seimo komitete – svarstymai dėl NT mokesčio

ntSeimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį imsis Vyriausybės siūlomos nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pertvarkos. 

Kaip BNS sakė komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, mokesčių paketo svarstymas komitete bus tęsiamas nuo Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo.

„Svarstymą pradėsime nuo klausymų, nes komitete gavome nemažai nuomonių dėl pateiktų pakeitimų. Sudarysime galimybę suinteresuotoms pusėms pristatyti savo pozicijas bei argumentus. Esame pasirengę įsiklausyti ir ieškoti geriausių sprendimų, siekiant didinti tiek savivaldybių savarankiškumą, tiek jų pajamas į savivaldybių biudžetus“, – išvakarėse BNS teigė M. Lingė.   

„Kaip ir buvome sutarę koalicijoje“, – pridūrė jis. 

M. Lingė šią savaitę taip pat registravo pataisą ir siūlo keisti Vyriausybės su mokesčių reformos paketu pateiktą NT mokesčio modelį – siūloma leisti savivaldybėms pačioms nustatyti konkrečius komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo tarifus, – nuo 0,05 proc. iki 4 procentų.   

Valdančiųjų konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinėje taryboje rugpjūčio pabaigoje buvo nutarta neskubėti mokesčių reformos Seime tvirtinti šiais metais.

Po koalicijos susitarimo M. Lingė BNS teigė, kad NT mokesčio pertvarkai bus teikiama pirmenybė ir daugiau dėmesio. Pasak jo, komitetas aptars siūlymus dėl kitokio NT mokesčio modelio. M. Lingės teigimu, dėl NT mokesčio bus iš naujo tariamasi su savivalda, kad mokestis „duotų norimą rezultatą“.  

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode